Taky cítí bolest! Švýcarsko zakázalo vaření živých humrů ve vroucí vodě

Kuchaři ve švýcarských restauracích podléhají novému vládnímu nařízení. Od března letošního roku je nezákonné zpracovat humry tradičním způsobem: hozením živého zvířete do vroucí vody. Ukázalo se totiž, že mohou cítit bolest.

Ač po mnoho let tvrdili opak, stále více vědců souhlasí s ochránci zvířat a uznávají, že humři a korýši disponují citlivým nervovým systémem a během vaření zažívají skutečná muka. Při kontaktu s vroucím vývarem se do krevního oběhu uvolňuje zvířatům stejný hormon, který produkují lidé, když zažívají bolest.

Zástupci švýcarské vlády se rozhodli vyslechnout vědce a vydali tak nařízení, které kuchaře nabádá k tomu, aby přestali připravovat humry tradiční metodou. Zvířata je třeba nejprve omráčit a přijatelnou metodou k jejich usmrcení se pak jeví píchnutí do krunýře, či šok elektrickým proudem, informoval deník Metro.

Není to poprvé, kdy k podobnému zákazu došlo. Švýcarská vláda, po vzoru italské, oznámila, že bude nelegální také skladovat mořské korýše v ledové vodě, nebo přímo na ledu. Zvířata by měla být podle odborníku držena v přirozeném prostředí.