TENIS: Šafářová ve Wimbledonu končí. Jak si povede Berdych proti krajanovi?

4. července 2016·Zprávy·Redakce

Tenistka Lucie Šafářová skončila stejně jako loni ve Wimbledonu v osmifinále. Poslední Češka v ženské dvouhře nestačila na Švedovovou z Kazachstánu, které dnes podlehla 2:6, 4:6.

Osmadvacátá nasazená Šafářová se od začátku ocitla pod palbou agresivně hrající Švedovové a hned v první hře odvracela čtyři brejkboly, ale podání si ještě udržela. Při tvrdém servisu soupeřky se ale skoro nehrálo a Češka neměla v utkání ani jednu šanci na brejk. V prvním setu přišla Šafářová o podání dvakrát, zkoušela přitlačit, ale nepomohlo ani fandění legend v hledišti, vítěze Wimbledonu Jana Kodeše a později Heleny Sukové.

Na úvod druhého setu předloňská semifinalistka Wimbledonu Šafářová po dvojchybě odevzdala servis a duel prohrála za hodinu a dvacet minut. Proti moskevské rodačce Švedovové se Šafářové nedaří. S bývalou světovou pětadvacítkou prohrála počtvrté, letos podruhé, a vzala jí jen set.

Český tenis alespoň bude mít svého zástupce ve čtvrtfinále mužské dvouhry, protože dnes proti sobě o postup mezi nejlepších osm budou hrát Tomáš Berdych s Jiřím Veselým. Utkání daviscupových reprezentantů zařadili pořadatelé jako poslední na kurt číslo 3 a začít by měl kolem 17. hodiny.

Tenisový Wimbledon (tráva, dotace 28,1 milionu liber):

Muži, dvouhra – 4. kolo:

Federer (3-Švýc.) – Johnson (USA) 6:2, 6:3, 7:5, Čilič (9-Chorv.) – Nišikori (5-Jap.) 6:1, 5:1 skreč.

Muži, čtyřhra – 2. kolo:

Štěpánek, Zimonjič (14-ČR/Srb.) – Lajovič, Troicki (Srb.) 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 10:8.

Ženy, dvouhra – 4. kolo:

Švedovová (Kaz.) – Šafářová (28-ČR) 6:2, 6:4, Cibulková (19-SR) – A. Radwaňská (3-Pol.) 6:3, 5:7, 9:7, Kerberová (4-Něm.) – Doiová (Jap.) 6:3, 6:1, Pavljučenkovová (21-Rus.) – Vandewegheová (27-USA) 6:3, 6:3.

Ženy, čtyřhra – 2. kolo:

Strýcová, Krajiceková (ČR/Niz.) – Duqueová-Marinová, Puigová (Kol./Portor.) 7:6 (8:6), 6:4.