Tenistka Siniaková vyhrála v Sydney s Kruničovou čtyřhru

12. ledna 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Finále tenisového Fed Cupu ČR – USA, druhý den, 11. listopadu 2018 v Praze. Úvodní dvouhra Kateřina Siniaková (na snímku), Sofia Keninová.

Tenistka Kateřina Siniaková vyhrála čtyřhru na turnaji v Sydney a připsala si na okruhu WTA pátý deblový titul. Světová jednička ve čtyřhře hrála tentokrát v páru se Srbkou Aleksandrou Kruničovou a v dohrávaném finále porazily japonsko-polský pár Hozumiová, Rosolská 6:1, 7:6.

Siniaková hrála s Kruničovou, protože její obvyklá spoluhráčka Barbora Krejčíková zkusila štěstí v singlové kvalifikaci melbournského grandslamu. Finále čtyřhry začalo už v pátek, před deštěm stihly Siniaková a Kruničová vyhrát první set jasně 6:1, ale ve druhé sadě vedl 2:0 japonsko-polský pár. V dohrávce Siniaková s Kruničovou ztrátu dohnaly a o výhře rozhodly v tie-breaku, který získaly poměrem 7:3.

Finále mužské dvouhry pro sebe rozhodl devatenáctiletý Australan Alex de Minaur a v domácím prostředí získal první turnajový titul. O patnáct let staršího Itala Andrease Seppiho porazil 7:5, 7:6.

De Minaur hrál finálový zápas v Sydney i před rokem, ale tehdy podlehl ve třech setech Daniilu Medveděvovi. V boji o titul pak neuspěl ani v srpnu ve Washingtonu a finálovou porážku si připsal i na listopadovém Turnaji mistrů hráčů do 21 let v Miláně.