To snad ne! Premiér nevylučuje, že vláda nechá uzavřít nový úsek D8

Vláda se bude v pondělí zabývat potížemi kolem posledního úseku dálnice D8 před České středohoří. Dnes to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Předseda vlády nevyloučil, že by se nestabilní úsek mohl v budoucnu uzavřít úplně. Dvanáctikilometrový úsek dnes přitom slavnostně otevřeli za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana. Ředitelství silnic a dálnic v pátek večer oznámilo, že asi na dvou kilometrech bude provoz sveden do jednoho pruhu. Důvodem je nestabilita podloží u prackovické estakády.

“V pondělí zasedá vláda, já chci, aby pan ministr dopravy informoval vládu o tom, jak reálně vypadá situace. Jaké jsou výsledky monitoringu D8 a jaká se předpokládají opatření,” řekl premiér v Teplicích, kam dorazil na krajskou konferenci ČSSD.

POSLECHNĚTE SI TAKÉ: Ministr dopravy Ťok: Dálnice D8 je bezpečná, i když geologové tvrdí opak!

Předseda vlády nevyloučil, že by se nestabilní úsek mohl v budoucnu uzavřít úplně. Klíčové podle něj budou výsledky monitoringu. “Klíčové je, aby ministerstvo dopravy a ŘSD monitorovaly situaci v tom problematickém úseku. A pokud by se něco dělo, cokoli, co by mělo ohrožovat stabilitu té dálnice, tak je potřeba přijmout příslušná opatření, včetně uzavření dálnice v budoucnosti. Ani to se nedá vyloučit, protože ten terén je opravdu geologicky velmi složitý,” doplnil Sobotka.

(zdroj: ČTK, Facebook Miloše Zemana)

Galerie