Tragická smrt turistů v Egyptě: Pár zemřel přirozenou smrtí, tvrdí nemocnice

 Egyptská prokuratura odmítá spekulace, že britský pár, který z nejasných příčin zemřel v hotelu v Hurgadě, se otrávil toxickými zplodinami. Prokuratura stále čeká na výsledky pitvy, podle agentury AP ale tvrdí, že v hotelovém pokoji nebyla zjištěny žádné toxické plyny a že všechna zařízení fungovala správně.

Devětašedesátiletý John Cooper a jeho o šest let mladší manželka Susan zemřeli v úterý. S párem byla na dovolené také jeho 40letá dcera Kelly Ormerodová se svou rodinou. Ta uvedla, že její otec zemřel před jejíma očima v hotelovém pokoji. Matku pak Ormerodová doprovázela při převozu do nemocnice, kde zemřela.

Nejprve se spekulovalo o tom, že muž zemřel po infarktu a jeho žena kvůli žalu ze ztráty manžela. Podle jiných sdělení se ale dvojice mohla otrávit oxidem uhelnatým. Cestovní kancelář ale podle britského listu uvedla, že únik oxidu uhelnatého zaznamenán nebyl, což nyní potvrdila prokuratura.

Nemocnice v Hurgadě uvedla, že pár zemřel přirozenou smrtí, tento závěr zastává také hotel. Místní úřad v Hurgadě na twitteru sdělil, že muž zemřel v důsledku srdečního selhání. Žena podle úřadu omdlela a byla odvezena sanitkou do nemocnice, kde zemřela po 30 minutách pokusů ji oživit.

Neštěstí se stalo v hotelu Steigenberger Aqua Magic, ze kterého mezitím cestovní kancelář Thomas Cook z preventivních důvodů evakuovala všech svých 301 klientů.