Tři góly ve druhé třetině a nároďák otočil zápas se Švédskem!

9. května 2016·Zprávy·Redakce

Další parádní zápas sehráli čeští hokejisté na mistrovství světa. Se Švédskem prohrávali už o dvě branky, přesto dokázali zápas otočit a nakonec urvali vítězství 4:2.

Český tým se nechal během prvních sedmi minut dvakrát vyloučit a Švédové v druhém případě nabídnutou přesilovku využili. Wennbergovu střelu od modré tečoval Rosén přesně za záda Pavla Francouze, který tentokrát dostal přednost v brance červenobílých. Ve 14. minutě měl naopak štěstí, když ujela dvojice Norman, Lundberg, ale druhý jmenovaný přestřelil! Těsně před koncem třetiny však už byl stejný hráč úspěšnější, když zakončil parádním blafákem.

Do druhé třetiny vlétli Češi s větším nasazením a hned si vypracovali velké šance. Červenkův pokus v 24. minutě ještě brankář Markstrom vytěsnil ramenem, ale o tři minuty později už nestačil na parádní souhru Červenky s Pastrňákem. Český benjamínek se trefil přesně pod víko. Přehrávali jsme soupeře i nadále a Jan Kovář šikovnou tečí Jeřábkovy střely vyrovnal. V závěru třetiny hráli Švédi přesilovku, jenže s pukem ujel Michal Birner a parádním švihem otočil zápas!

V poslední třetině byl k vidění už trochu opatrnější hokej. Jarůšek trefil vysokého švédského gólmana jen do ramene, Červenka už Markstroma překonal, ale ten stihl ještě puk zachytit před brankovou čarou. Na druhé straně si dobrou pozici pro střelu vypracoval Fransson, ale Francouz parádně zasáhl lapačkou! Hrdinou zápasu se tak stal Michal Birner, jehož projektil pět minut před koncem prosvištěl kolem hlavy švédského brankáře.

Mistrovství světa, skupina A:

Švédsko – Česko 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Rosen (Wennberg, II.), 20. Lundberg (Sjögren) – 27. Pastrňák (Červenka, Jeřábek), 34. Kovář (Jeřábek, Birner), 38. Birner, 55. Birner. Rozhodčí: Piechaczek (GER), Sidorenko (BLR) – McIntyre (USA), Otmachov (RUS)

Švédsko: Markström – Larsson, Gustaffson I., Fransson, Gustavsson II., Fantenberg, Nygren – Backlund, Ericcson, Omark – Cehlin, Nyquist, Wennberg – Ritola, Sundström, Rosen – Sjögren, Lundberg, Norman.
Česko: Francouz – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný, Kundrátek, Doudera – Červenka, Plekanec, Patrňák – Birner, Kovář, Řepík – Kašpar, Zohorna, Kousal – Filippi, Koukal, Jarůšek – Zaťovič.