Udeřily extrémní mrazy! Na Šumavě nad ránem naměřili -34,5 °C

7. ledna 2017·Zprávy·Redakce

Teplota na šumavské Rokytské slati klesla dnes nad ránem na minus 34,5 stupně Celsia. Šlo zatím o největší mráz v této zimě, v minulosti tam však bylo už i přes minus 35 stupně. Hranici minus 30 stupňů evidovali dnes meteorologové také na dalších místech Šumavy. ČTK to řekla Miloslava Starostová z českobudějovického hydrometeorologického ústavu.

Třicetistupňový mráz byl také například na stanici Perla poblíž Kvildy na Prachaticku nebo na Březníku u Modravy na Klatovsku, kde se teplota dostala na minus 33,8 stupně.

Silné mrazy evidovali meteorologové v celém Jihočeském kraji. V Černé v Pošumaví bylo například minus 22 stupňů Celsia. “V noci na neděli bude opět mrznout, ale takových extrémních hodnot už teploty dosahovat nebudou,” uvedla Starostová. Způsobí to oblačnost a sněžení, což bude rozdíl oproti jasné noci na dnešek.

Na některých místech jižních Čech byly po ránu sněhové přeháňky. Vozovky proto zůstávají sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Řidiči si musejí dát pozor na silnicích nižších tříd, kde se mohou tvořit sněhové jazyky, nebo tam leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Zprávy - další články