Útočnice ze Smíchova dostala u soudu 30 let vězení a ústavní léčbu

7. března 2017··Redakce

Závěrečnými řečmi pokračovalo 7. března u pražského městského soudu jednání v případu Michelle Sudků (na snímku uprostřed při příchodu do soudní síně v doprovodu eskorty), která loni v červenci ubodala zákaznici v nákupním centru na pražském Smíchově. Soud by měl dnes také vynést rozsudek.

Za loňské ubodání zákaznice v nákupním centru a pokus o uškrcení dívky v kavárně má jít Michelle Sudků na 30 let do vězení, rozhodl dnes pražský městský soud. Rodině zavražděné ženy musí také zaplatit 850.000 korun jako náhradu nemajetkové újmy.

Podle předsedy trestního senátu Stanislava Králíka hovořily všechny důkazy proti obžalované. Žena se navíc k činu přiznala. Tvrdila ale, že byla nepříčetná.

Znalci uvedli, že Sudků sice trpí útočným a nekrofilním sadismem, porucha ji však neovlivnila natolik, aby se nebyla schopna ovládat. Podle soudu Sudků konala s rozmyslem a na oba útoky se připravovala.

Poprvé chtěla Sudků zabíjet 5. července, kdy se pokusila uškrtit zákaznici kavárny na Újezdě. Dívka se ale bránila a podařilo se jí přivolat pomoc. Po incidentu nechali policisté ženu převézt do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, lékařům ale o útoku neřekli. Ti Sudků po dvou týdnech propustili. V den propuštění Sudků zabila nakupující v obchodním centru. Podle znalců se chtěla lékařům pomstít za to, že ji propustili z léčebny.

Zdroj: ČTK

- další články