Útočník z Mnichova se na vraždy připravoval rok!

Mladík, který v pátek v Mnichově zabil devět lidí a pak sám sebe, si své oběti nevybíral cíleně a záměrně se nezaměřil na cizince. Na tiskové konferenci to řekl mnichovský prokurátor Thomas Steinkraus-Koch.

Podle dosavadního vyšetřování útočník strávil plánováním útoku více než rok a zbraň si koupil nelegálně na internetu. Zopakoval, že se stále neobjevily důkazy, že útok byl politicky motivovaný.

Bavorský vyšetřovatel Robert Heimberger dodal, že osmnáctiletý pachatel, označovaný jako David S., podle důkazů nalezených u něj doma navštívil místo v německém městě Winnenden, kde v roce 2009 při střelbě ve škole přišlo o život 15 lidí, a pořídil si tam fotografie. Intenzivně také hrál násilné videohry, jako je například Counter Strike.

Vyšetřovatelé také potvrdili, že mladík se léčil s psychickými problémy. U něj doma se našly zdravotní záznamy, které ukazují, že trpěl úzkostmi a depresemi a že byl v ústavní a v ambulantní léčbě. Našly se také léky.

Útočník německo-íránského původu v pátek večer zastřelil v mnichovském nákupním centru devět lidí, z nich sedm nebylo německého původu. Až na jednu oběť, které bylo 45 let, byli všichni ve věku 15 až 20 let. Počet zraněných se zvýšil na 35, z nichž tři jsou stále v kritickém stavu. Na místě padlo téměř 60 výstřelů.

Rodiče útočníka jsou stále v šoku a zatím nemohli být vyslechnuti.

FOTO: V Mnichově vraždil osmnáctiletý David S.! Byl psychicky nemocný