V 52 letech zemřel zpěvák Daniel Nekonečný

26. března 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Tělo zpěváka a tanečníka Daniela Nekonečného, jemuž bylo 52 let, našli zdravotníci v jeho domě. Informoval o tom server Blesk.cz. Podle serveru byl nalezen v bytě v pražských Řeporyjích bez známek života.

Mohu potvrdit, že policisté na oznámení vyjížděli do ulice Na Vrchu k úmrtí. Policisté jsou stále na místě, bližší informace proto nebudeme poskytovat,” uvedla pro server Blesk.cz mluvčí Policie ČR Andrea Zoulová.

Mluvčí tím potvrdila slova její kolegyně z pražské záchranky Jany Poštové, která pro server potvrdila, že na místo byl na žádost policie v úterý po 11. hodině vyslán koroner.

Daniel Nekonečný se narodil 29. června 1966 v Boskovicích jako Daniel Konečný. Byl lídrem vibrační kapely Šum svistu, do povědomí veřejnosti se dostal zejména svým extravagantním vystupováním i oblečením. Hrál ve filmech Eliška má ráda divočinu nebo Jak se krotí krokodýli, objevil se také v televizním filmu Historky od krbu.

Nekonečný dva roky studoval obor herectví na DAMU. Prošel různými povoláními, včetně pomocníka v porodnici a hrobníka. V roce 1990 založil vlastní kapelu Šum svistu, která se uvedla multimediálním vystoupením v Divadle hudby. Jeho sólovým projektem bylo album Nekonečný šum, do něhož sám “nazpíval, nařval a do prsou nabušil” roztodivné melodie.

Každé vystoupení Šumu svistu bylo plné etnických a exotických prvků, muzika a zpěv se v nich prolínaly s karnevalem, ohněm a tanečnicemi. Nekonečný si zahrál ve filmu Otakára Schmidta Eliška má ráda divočinu, ve snímku Jak se krotí krokodýli či televizním filmu Historky od krbu. V roce 2008 usiloval o účast v mezinárodním semifinále hudební soutěže Eurovision Song Contest, dříve známé pod názvem Velká cena Eurovize.

Zprávy - další články