V domě muže, který v Ostravě vyhrožoval bombou, skončila domovní prohlídka

Policie zatím nevyslechla muže, který se ve středu v Ostravě-Porubě zabarikádoval v bytě a vyhrožoval bombou. S postřelenou nohou je stále v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice. Skončil tam poté, co ho jeden ze zasahujících policistů postřelil. Zatím nebylo možné ho vyslechnout. ČTK to v pátek řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

“V domě už skončila domovní prohlídka,” uvedla s tím, že další informace policie nyní zveřejňovat nebude. Policisté na místo ve Vřesinské ulici dorazili na základě oznámení příbuzných a známých. Podle nich muž asi měsíc obydlí neopustil a rodina se o něj bála.

“Na místě policisté zjistili, že muž žije. Pohledem přes okno zjistili, že v domě může být nástražný výbušný systém. Zahájili jsme vyjednávání,” uvedl ve středu ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Vyjednávání nebylo úspěšné, hrozilo riziko výbuchu, a proto policisté zásahové jednotky a pyrotechnik vnikli do domu a muže zadrželi. Ještě předtím namířil na policisty svou zbraň, zasahující policisté jej postřelili. Kužel dodal, že při zásahu se spustil výbušný systém a policisté museli objekt urychleně opustit.

Podobnou situaci policisté řešili v Havířově 17. května. V jednom z bytů se tam tehdy zavřel jednatřicetiletý muž. Byt dokonce před zásahem policie zapálil. Zranil sebe i pět zasahujících policistů. Kriminalisté jej převezli do psychiatrické léčebny. Podezřelý je z obecného ohrožení, obviněn ještě nebyl.

Zdroj: ČTK