V místě fotbalového šampionátu řešila policie bombové hrozby

27. června 2018·Zprávy·Barbora Pisingerová

Ruská policie, ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

V jihoruském Rostově na Donu evakuovala policie v úterý hotel Topos Congress a další objekty. Ve středu oznámila, že obdržela bombové hrozby, ale nenašla nebezpečné předměty. Rostov patří mezi místa konání fotbalového šampionátu. V hotelu ale není ubytován žádný tým, uvedla FIFA.

“26. června dostala policie řadu telefonátů o výbušninách rozmístěných v Rostově na Donu,” citovala agentura Reuters z policejního prohlášení. “Policejní síly provedly všechny nezbytné kontroly a nebyly nalezeny žádné nebezpečné předměty,” dodali strážci zákona. Podle nich byl již na všech prohledávaných místech obnoven běžný provoz.

K hotelu Topos Congress se sjely i sanitky a hasicí vůz. Policisté na ulici vyslechli personál a hosty a do objektu poslali vycvičené psi. V jiných částech města úřady evakuovaly restaurace a bary.

Mezinárodní fotbalová federace FIFA oznámila, že Topos Congress je na oficiálním seznamu hotelů šampionátu. Žádný národní tým v něm prý ale není ubytován.

Mistrovství začalo 14. června a v Rostovu se již odehrály čtyři zápasy. Další je plánován na 2. července. Město leží necelých sto kilometrů od rusko-ukrajinských hranic. Kromě něj se šampionát koná například v Soči, Moskvě, Petrohradu, Volgogradu a Jekatěrinburgu.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články