V Namibii zvítězil ve volbách Adolf Hitler. Ovládnout svět prý nehodlá

3. prosince 2020·Zprávy·ČTK

Zdroj fotky: Twitter

Namibijec jménem Adolf Hitler Uunona dostal v místních volbách 85 procent hlasů, a zajistil si tak křeslo v místní radě regionu Oshana. V Namibii, která byla do roku 1920 coby Německá jihozápadní Afrika německou kolonií, nese dodnes mnoho míst a ulic německé názvy.

Politik dává přednost jménu Adolf Uunona. Kandidoval jako Adolf H. Uunona a na oficiální změnu jména je podle něj už pozdě, protože “Adolfe” mu říká i jeho žena. Všechny ujišťuje, že o ovládnutí světa nemá zájem.

“Jméno po tom muži mi dal otec. Zřejmě nepochopil, oč Hitlerovi šlo. Když jsem byl dítě, považoval jsem to za naprosto normální jméno. Že si chtěl Hitler podmanit celý svět, jsem pochopil až jako dospívající,” řekl Uunona v rozhovoru.

Ve volbách kandidoval za Lidovou organizaci Jihozápadní Afriky, která dominuje namibijské politice. “To, že se tak jmenuji, neznamená, že si chci podmanit Oshanu ani že toužím ovládnout svět,” řekl Uunona. Členem oblastní rady byl už několik let a loni chválil jednu místní cementárnu za to, že investovala přes milion dolarů na vyslání svých zaměstnanců na školení do Německa. V novém souboji o post radního získal 1196 hlasů, zatímco jeho soupeře volilo jenom 213 lidí.

 

Zprávy - další články