V německém Münsteru najel automobil do lidí, 4 mrtví

7. dubna 2018·Zprávy·Barbora Pisingerová

Zdroj: Twitter / Vin Vars

Při najetí dodávky do skupiny lidí v centru západoněmeckého Münsteru zemřeli v sobotu odpoledne čtyři lidé včetně údajného pachatele, který spáchal sebevraždu. Potvrdilo to německé ministerstvo vnitra. Podle policie je dalších 20 lidí zraněno. Šest lidí bojuje o život. Policie nevylučuje, že šlo o útok.

Dodávka najela do lidí, kteří si užívali letního posezení před restaurací Kiepenkerl, což je tradiční podnik uprostřed historického centra města.

“Řidič se zastřelil,” řekla agentuře AFP policejní mluvčí. Policie nejdřív tvrdila, že po nikom dalším nepátrá a nebezpečí už netrvá. Později ale informovala, že prověřuje, zda nejsou na útěku další podezřelé osoby. Podle neověřených informací totiž z dodávky možná vyskočily další osoby a utekly.

Na místě zasahují hasiči a policisté, přijely sanitky. U místa zasahovalo i několik záchranářských vrtulníků. Ve voze policie našla podezřelý předmět, a proto uzavřela velkou část historického centra univerzitního města. Podle Spiegel Online policie pátrá také po výbušnině.

Na twitteru policie vyzvala obyvatele, aby se oblasti vyhýbali a nechali záchranáře v klidu pracovat. Policie rovněž varovala před spekulacemi a dodala, že situace je nepřehledná. Vyzvala také lidi, aby na sociální sítě nedávali fotografie z místa. Také starosta Müntsteru Markus Lewe uvedl, že okolnosti incidentu jsou nejasné.

České ministerstvo zahraničí dnes doporučilo návštěvníkům Münsteru zvýšenou opatrnost. Mají se řídit pokyny bezpečnostních složek a v případě potřeby kontaktovat nouzovou linku zastupitelského úřadu v Berlíně (+491702479956).

Mluvčí německé kancléřky Angely Merkelové Ulrike Demmerová na twitteru uvedla, že kancléřství myslí na oběti a jejich rodiny a událost v Münsteru označila za “strašnou zprávu”.

Dnešní událost připomíná předvánoční teroristický útok v Berlíně z roku 2016, kde tuniský islamista Anis Amri najel s nákladním vozem do davu lidí na vánočním trhu a zabil 12 lidí včetně jedné Češky.

Zdroj: ČTK

 

Zprávy - další články