V Paříži se málem dopravní letadlo srazilo s dronem! Minulo ho jen o metry!

4. března 2016·Zprávy·Redakce

Tragédií mohl v polovině února skončit let Airbusu A320 s desítkami lidí na palubě. Během přistání na pařížském letišti Roissy letoun jen o vlásek unikl střetu s letícím dronem! Francouzský úřad pro bezpečnost civilního letectví (BEA) incident označil jako vážný.

Když airbus 19. února přilétal k Paříži a nacházel se ve výšce kolem 1600 metrů, uviděl druhý pilot, že se zleva přibližuje letící přístroj. Ihned proto vypnul autopilota, provedl úhybný manévr a informoval o přítomnosti dronu kapitána. Letící dron minul letoun asi pět metrů pod pravým křídlem. Posádka informovala o události řízení letového provozu a poté bez dalších problémů přistála.

Úřad pro bezpečnost civilního letectví neupřesnil, kolik cestujících bylo při tomto letu na palubě ani jak velký bezpilotní letoun byl. Airbus A320 může přepravovat až 160 pasažérů. Drony ve Francii nesmějí létat v blízkosti letišť ani přelétávat nad obydlenými oblastmi. Nesmějí se ani pohybovat ve vzdálenosti větší než 150 metrů od osoby, která je ovládá.

FOTO: Shutterstock

VIDEO: V Nizozemsku trénují orly k útokům na létající drony!

VIDEO: Neskutečné štěstí! Padající dron s kamerou těsně minul lyžařského šampiona!

Prezident si koupil dron! Chce s ním špehovat sousední státy

 

Zprávy - další články