V Římě zemřela herečka Jitka Frantová Pelikánová

20. dubna 2020·Zprávy·Karolína Stránská

V Římě zemřela v noci na pondělí herečka Jitka Frantová Pelikánová. Bylo jí 87 let. Rádio Frekvence 1 o tom informoval její spolupracovník Stefano Di Rienzo.

Od ledna bojovala herečka se zdravotními problémy, měsíc byla hospitalizována v nemocnici. “Hodně jsem zhubla, ale nabírám zpět. Mé onemocnění ale nesouviselo s koronavirem,” řekla ještě před víkendem rádiu Frekvence 1. “Jsem nyní doma a nikam nechodím. Napsala jsem další představení a věřím, že se brzy budu moci vrátit na scénu,” doufala.

“Ještě včera odpoledne, po 13-té hodině, mi zaslala e-mailem dopis pro prezidenta Miloše Zemana, který jsem mu předal po včerejším vysílání Prezidentského Pressklubu v Lánech v půl sedmé večer. Ve vysílání pořadu jsme ji společně pozdravili. S paní Jitkou jsem byl v posledních měsících ve velmi úzkém kontaktu. V Římě jsme spolu v prosinci natočili velký rozhovor pro Frekvenci 1. Je mi jejího odchodu velmi líto a jsem rád, že jsem v neděli stihl splnit její poslední přání. Předat dopis prezidentu republiky,” uvedl šéfredaktor zpravodajství Frekvence 1 Luboš Procházka.

Zprávy - další články