V Tanzanii se převrhl trajekt, přes 40 lidí zemřelo

20. září 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: The Citizen Tanzania (Twitter)

Nejméně 40 lidí zahynulo, když se na Viktoriině jezeře v Tanzanii převrhl trajekt. S odvoláním na místní úřady to ve čtvrtek uvedla agentura AFP. Představitel místní správy serveru BBC řekl, že na přetížené lodi mohlo být v okamžiku neštěstí více než 400 lidí. Zachráněno jich bylo zhruba 100.

Loď se převrátila nedaleko pobřeží mezi ostrovy Ukora a Bugolora. Na místě byly zahájeny záchranné práce, do kterých se zapojili rovněž místní obyvatelé.

Podle informací, které prezident John Magufuli právě obdržel od místních úřadů v (přístavním městě) Mwanga, bilance aktuálně přesahuje 40 mrtvých,” uvedl ve státní televizi prezidentův mluvčí Gerson Msigwa. První informace hovořily o pěti či šesti mrtvých.

Zmíněnou trajektovou linku provozuje společnost TEMESA. Její mluvčí uvedla, že se dosud nepodařilo dát dohromady přesný počet pasažérů. Řekla také, že plavidlo podstoupilo v milých měsících důkladnou údržbu.

K podobným neštěstím dochází na největším africkém jezeře často – lodě se totiž na cestu vydávají mnohdy přetížené. V roce 1996 zemřelo po převrácení lodi MV Bukoba kolem 800 lidí. Toto neštěstí patří k nejhorším námořním katastrofám za minulé století.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články