VIDEO: Babiš nadával Kalouskovi. Co všechno si ve Sněmovně řekli?

12. července 2018··Lukáš Vaněk

Během středečního jednání Poslanecké sněmovny, kde si menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD nakonec došel pro důvěru díky hlasům komunistů, došlo i na velmi peprné slovní přestřelky. Za zmínku stojí zejména předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády nazval Kalouska ožralou a zlodějem.

Miroslav Kalousek premiérovi  řekl, že “kňourá a fňuká”, a řekl mu, že chlap mluví i s lidmi, kteří mají jiný názor. “Vy utíkáte před lidmi, kteří mají jiný názor,” zdůraznil Kalousek.

Nevím, kolik má promile ožrala Kalousek dneska, zloděj zlodějský, nebudeš mě urážet a nebudeš mluvit o mých dětech,” prohlásil Babiš, jenž se večer na chvíli postavil před demonstranty, kteří stáli u Poslanecké sněmovny.

Babiš řekl, že chtěl demonstrantům ukázat novinový článek z roku 2006 o tom, že Kalousek je pro vládu tolerovanou komunisty. “Vy mi taky celý den vykládáte o komunistech? Chtěl jsem to demonstrantům přečíst. Začali po mně házet láhve. Co je to za pokrytectví?” rozohnil se ministerský předseda. “Zařiďte, aby na mě ti vaši kámoši neřvali a neházeli lahve,” pokračoval.

Ministerský předseda také opět odmítl, že by za bývalého režimu spolupracoval s komunistickou tajnou Státní bezpečností. “Vy my tady nebudete nadávat do estébáků, já jsem žádný estébák nebyl,” řekl očividně rozrušený Babiš.

Kalousek pak prohlásil, že se kvůli Babišově nařčení z opilosti podrobil testu a obrátí se na mandátový a imunitní výbor. Zároveň zdůraznil, že v roce 2006 s komunisty o podpoře vlády ČSSD a KDU-ČSL nevyjednával. Kalousek tehdy lidovce vedl.

- další články