VIDEO: V Brně došlo k brutálnímu napadení! Vše zachytil kamerový systém

9. června 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: Reprofoto (YouTube)

Nezvykle brutálního útoku si na rohu Masarykovy ulice v Brně všimla obsluha kamer městské policie. Skupina sedmi mladíků jdoucích k hlavnímu nádraží náhle změnila směr a zamířila ke dvacetiletému muži a jeho třem známým, kteří se společně zdržovali před vchodem jednoho z domů.

Po krátké slovní výměně se rozpoutala fyzická potyčka. Dva podezřelí ze sedmičlenné skupiny začali dvacetiletého muže kopat, a když se snažil odběhnout, dostihli ho a znovu na něj nevybíravě zaútočili. Napadání neustalo ani poté, co muž upadl na zem. Ve schoulené poloze dál čelil kopancům a vytrvalým úderům pěstí.

Někteří z mladíků se oběma podezřelým aktivně snažili v útocích bránit. Kopnutí se přesto nevyhnula ani třicetiletá žena, která se svého známého zastala.

Pracovníci dohledového centra se přes operační středisko okamžitě spojili se strážníky v terénu a první z hlídek městské policie dorazila na místo už přibližně čtyři minuty po začátku incidentu. O dvě minuty později ji následovaly další dvě autohlídky strážníků.

Podařilo se jim dopadnout oba podezřelé ve věku sedmnácti a třiadvaceti let a kontaktovat dvojici napadených, stejně jako několik dalších osob, které mohou k situaci poskytnout svědectví. Napadený muž měl na obličeji oděrky a stěžoval si na bolesti hlavy. Sanitka ho proto převezla do nemocnice.

Strážníci celý případ ze sobotní noci předávají státním policistům pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Předmětem šetření bude i důvod útoku.

Zdroj: Policie ČR

Zprávy - další články