Vyrážíte na Mallorcu? Pozor na pokuty za nahotu!

21. června 2018·Zprávy·Karolína Stránská

Místní úřady na oblíbeném španělském ostrově Mallorca vyvěsily plakáty varující před vysokými pokutami za nahotu, rvačky či jiné podobné chování ovlivněné konzumací alkoholu. Informovala o tom agentura AFP. Letovisko Magaluf navštěvují zejména Britové a Irové. Tamní bary nabízejí velmi levný alkohol, a noci jsou tak často ve znamení pitek a násilností.

Návštěvníkům Magalufu hrozí, že zaplatí až 500 eur (téměř 13.000 Kč) za pití na ulici a 400 eur (přes 10.000 Kč), jestliže se budou svlékat nebo “křičet, rvát se či otravovat” lidi, píše se na barevných plakátech s hashtagem #havefunwithrespect (v překladu bav se s respektem).

“Kampaň je zaměřena na mladé lidi, kteří chodí po těchto ulicích,” uvedly místní úřady s tím, že chtějí snížit “alkoholovou turistiku”. Výzvy na plakátech jsou sepsané ve španělštině i angličtině.

Oblíbené letovisko Magaluf je známé tím, že láká na své pláže a do svých nočních klubů zejména mladé milovníky večírků z Británie a Irska. Jejich prohřešky ale úřady začaly v posledních letech tvrdě postihovat a uvalovat pokuty.

V loňském roce místní správa registrovala 785 stížností na pití alkoholu na ulici. Celkem 68krát byly za stejné období uděleny pokuty kvůli tomu, že milovníci večírků chodili v oblastech, kde to není dovoleno, nazí nebo polonazí.

Zprávy - další články