Za hackerskými útoky na e-maily Clintonové je podle Trumpa Čína

Čína pronikla do e-mailů Hillary Clintonové, která v roce 2016 kandidovala v prezidentských volbách. Ve svém novém tweetu to bez jakýchkoli důkazů tvrdí americký prezident Donald Trump.

“Čína pronikla do e-mailů Hillary Clintonové, z nichž mnohé obsahují tajné informace. Příští krok je na FBI (Federálním úřadu pro vyšetřování) nebo DOJ (ministerstvu spravedlnosti), jinak bude, po mnoha jiných jejich chybách, jejich důvěryhodnost navždy zničena,” tweetoval časně ráno Trump.

I v předchozím příspěvku napsaném ještě v úterý večer Trump uvedl, že Čína pronikla do soukromého e-mailového serveru Clintonové. “Jsou si jisti, že to nebylo Rusko (pouze žertuji)?” stojí v tweetu. Trump v něm tvrdí, že jde o důležitou věc a tajné informace.

Americké tajné služby se domnívají, že prezidentské volby mohlo hackerskými útoky na americké demokraty ovlivnit Rusko. V USA bylo z hackerských útoků na počítače Demokratické strany obviněno 12 členů ruské vojenské rozvědky.

Možnou roli Ruska v amerických prezidentských volbách z roku 2016 objasňuje tým zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera. Trump jakoukoli případnou dohodu s Rusy popírá. O tom, že za hackerskými útoky může být Čína, hovořil už loni, ale ani tehdy své tvrzení nepodpořil důkazy.

Zdroj: ČTK