Prezident Zeman na zabijačce. „První a poslední úspěšná vláda“ se sešla nad gulášem a ovarem

Prezident Miloš Zeman a zhruba desítka ministrů jeho někdejší vlády z konce 90. let se dnes sešli na zabijačce na Hodonínsku. Na svůj statek prezidenta a bývalé kolegy pozval někdejší ministr zemědělství Jan Fencl.

Do Hodonína za Fenclem jezdil Zeman už v minulosti a na tuto tradici navazuje i v době, kdy je prezidentem. Na Fenclově statku jej přivítali krátce po poledni, prezident dostal chleba se solí.

Posezení bývalých ministrů Zemanovy vlády bylo bez účasti novinářů. Bývalý kabinet dostal od Fencla naservírovaný guláš, zabijačkový ovar a další pochoutky.

 

V Hodoníně se dnes sešli například bývalý ministr školství Eduard Zeman, ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit, exministr průmyslu Miroslav Grégr a další někdejší politici. Většina z nich už skončila v politice před mnoha lety.

Zemanova sociálně demokratická vláda vedla zemi čtyři roky od roku 1998 na základě takzvané opoziční smlouvy s ODS, která při hlasování o důvěře odešla ze Sněmovny. Zemanův dnešní hostitel v minulosti uvedl, že tato vláda byla “první a poslední úspěšnou vládu ČSSD v historii země”.

 

Zdroj: ČTK