Zemřel tvůrce animovaného Spongeboba Stephen Hillenburg

27. listopadu 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: CNN Breaking News (Twitter)

Ve věku 57 let v pondělí zemřel americký kreslíř, animátor a mořský biolog Stephen Hillenburg, který se proslavil především jako tvůrce animovaného seriálu Spongebob v kalhotách. Informovala o tom v úterý agentura Reuters s odvoláním na televizní stanici pro děti Nickelodeon, na které se seriál o dobrodružstvích žluté mořské houby a jejích přátel v podvodním městě Zátiší Bikin vysílá.

Jsme neuvěřitelně zarmouceni zprávou o tom, že Steve Hillenburg zemřel po boji s ALS,” uvedla televizní stanice. “Byl milovaným přítelem a dlouholetým kreativním partnerem všem v Nickelodeon, v srdcích jsme s celou jeho rodinou,” dodala stanice.

ALS je zkratka pro amyotrofickou laterální sklerózu, neurodegenerativní onemocnění, které se v roce 2014 dostalo do povědomí lidí v souvislosti s takzvanou kbelíkovou výzvou, při které si lidé na hlavu vylévali kbelík s ledovou vodou. Že ALS trpí, Hillenburg oznámil už v roce 2017.

První seriál o Spongebobovi, který Hillenburg napsal, produkoval i režíroval, se vysílal v roce 1999. Hillenburg ale začal vytvářet figurky mořských tvorů již mnohem dříve v době, kdy přednášel v Kalifornii mořskou biologii. Seriál o žluté mořské houbě v kalhotách vyhrál řadu ocenění včetně čtyř televizních cen Emmy a dočkal se i filmového či muzikálového zpracování.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články