Žena spadla v noci do Jadranu, po deseti hodinách ji zachránili

Deset hodin plavala v Jaderském moři Britka, která čtvrt hodiny před sobotní půlnocí spadla z velké výletní lodě Norwegian Star. Při rozsáhlé záchranné akci ženu až v neděli dopoledne objevila a vylovila loď chorvatské pobřežní stráže, informoval na svém webu deník Jutarnji list.

Britka spadla do moře v sobotu kolem 23:45 SELČ a záchranná operace se rozběhla až kolem 06:30 SELČ. Na palubu člunu pobřežní stráže ji záchranáři dostali v 09:45 SELČ. Byla asi 1300 metrů daleko od zadané polohy místa neštěstí a 95 kilometrů od přístavu Vargarola v Pule, odkud záchranáři vyrazili. Do pátrání se zapojilo pět lodí a letadlo.

Žena byla přepravena do nemocnice v Pule. Vzhledem k tomu, co prožila, je ale v dobrém zdravotním stavu, napsal Jutarnji list.

To potvrzuje i krátký rozhovor, který Britka poskytla chorvatské televizi HRT bezprostředně po vystoupení z lodi pobřežní stráže na břeh. “Spadla jsem ze zádi Norwegian Star, byla jsem ve vodě deset hodin a tito báječní chlapci mě zachránili,” řekla žena, na níž nebyly patrné žádné zvláštní stopy toho, čím prošla.

Okolnosti, za nichž z plavidla spadla, zatím nejsou jasné a jsou předmětem vyšetřování. Společnost Norwegian Cruise Line, která výletní loď provozuje, podle agentury AP v prohlášení pouze uvedla, že cestující spadl přes palubu, když loď byla na cestě do Benátek.

Zdroj: ČTK