Žena vypila dva litry vína, poté vyrazila autem pro dceru. Nadýchala 2,5 promile!

Dne 23.10. večer si policejní hlídka pohotovostního a eskortního oddělení na Pospíšilově třídě v Hradci Králové všimla osobního vozidla značky Škoda Fabia, které se podivným způsobem pohybovalo po komunikaci a nemělo pravou přední pneumatiku. V ulici Bratří Čapků se jim ho podařilo zastavit. Řidička policistům předložila všechny potřebné doklady k řízení motorových vozidel.

Poté se podrobila dechové zkoušce, která ukázala výsledek více jak 2,5 promile. Na dotaz zda někde bourala, nebyla schopná odpovědět. Ženě, kterou policisté zadrželi, převezli na lékařské vyšetření a pak na služebnu, také na místě zadrželi řidičský průkaz. Po předání kolegům na obvodní oddělení 2 Hradec Králové jeli prověřit její udanou cestu městem, zda nenajdou nějaké vozidlo, které by mohlo být její vinou nabourané. Žádné však nenašli a do současné doby se ani nikdo nepřihlásil.

Vozidlo nejenže mělo poškozenou přední část a z pneumatiky zbyly jen cáry, ale z pod kufru koukal navíc trs trávy. Vrchní inspektor z obvodního oddělení 25leté ženě sdělil podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí hrozí až roční vězení. Žena se do protokolu přiznala k vypití 2 litrů červeného vína.

Na svoji obhajobu uvedla, že se pohádala se svým bývalým přítelem, začala vztek zapíjet a po pěti hodinách nasedla do auta a vydala se k němu pro svoji dceru. Z Moravského Předměstí měla namířeno na Slezské Předměstí, kde ji těsně před cílem policisté zastavili. K poškozenému autu uvedla, že si matně vzpomíná, že někde po cestě najela na obrubník a poškodila si asi kolo.

Galerie