Žilková možná získá v Izraeli funkci v Českém domě, musela by však opustit kariéru herečky

Po boku svého manžela Martina Stropnického (61), který se má stát novým velvyslancem České republiky v Izraeli, možná zaměstnání v Českém domě v Jeruzalémě získá i Veronika Žilková (56). Informaci přinesl server iRozhlas.cz. Žilková tvrdí, že ještě není zcela rozhodnutá, zda se do Izraele nakonec přestěhuje.

Veronika Žilková-Stropnická podle nových informací možná nastoupí jako zaměstnanec Českého domu v Jeruzalémě na částečný úvazek. “V této chvíli se jedná o obsazení dvou pozic pro ČDJ, a to zaměstnance pro výkon administrativy (celý úvazek) a programového koordinátora (dílčí úvazek). Na tyto pozice nebude vypisováno výběrové řízení. Potvrzujeme, že jedním z kandidátů na post programového koordinátora je Veronika Žilková,” uvedl pro server iRozhlas.cz Ondřej Černý, generální ředitel Českých center, která spadají pod ministerstvo zahraničí.

Žilková sama zatím neví, jestli se s manželem do Izraele přestěhuje. “O celé situaci ještě nejsem rozhodnutá, takže vám nemohu poskytnout odpovědi. Vyměnila bych tak totiž místo herečky, točím film, seriál, hraji několik velkých rolí v divadle, za pomocnou administrativní práci,” sdělila pro server. Martin Stropnický by se přitom měl do Izraele přesunout již během podzimu.

Český dům v Jeruzalémě je zcela nová instituce. Otevřít by ji měl sám prezident Miloš Zeman u příležitosti oficiální státní návštěvy Izraele 27. listopadu. V budově mají sídlit agentury CzechTrade a CzechTourism a pod jeho taktovkou mají vznikat různé kulturní akce. Otevření Českého domu v Jeruzalémě má být mezistádiem před oficiálním přesunutím českého velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma.