Zloděj ukradl ultrazvuk za 300 tisíc. Nevěděl co s ním, tak ho vyhodil

Moravskoslezská policie dopadla přímo při činu recidivistu, který se podle kriminalistů letos od dubna do září třicetkrát vloupal do různých domů, bytů a firem.

Způsobil škodu okolo milionu korun. Z jedné firmy údajně sebral ultrazvukový přístroj na zjišťování kvality materiálu za 300.000 korun. Když nepřišel na to, k čemu slouží, zařízení vyhodil. Novinářům to řekl policista Patrik Heinzke.

“Jde o protřelého recidivistu. Naposledy vězení opustil letos v únoru,” uvedl. Hned v dubnu podle něj muž začal znovu krást. Do vybraných objektů se vloupával přes plastové okno, které vypáčil. “Uvnitř pak bral peníze, zlato, zájem měl i o elektrické stavební nářadí. To se pak snažil prodávat v bazarech a zastavárnách,” uvedl policista.

V několika případech lidé zloděje při činu vyrušili. Vždy stihl utéct, ale díky svědectví policisté získali popis zloděje. Podle něj pak identifikovali pachatele, kterého začali sledovat. Recidivistu pak v září přistihli přímo při činu.

“Zajímavostí je, že v jednom případě odcizil ultrazvuk na určování kvality materiálů. Cena přístroje je asi 300.000 korun. Netušil ale, jak se používá. Nevěděly to ani osoby, kterým se snažil zařízení prodat. Když neuspěl, přístroj vyhodil do kontejneru,” řekl kriminalista. Asi dvacetikilogramový černý kufr se policistům zatím nepodařilo najít.

Zdroj: ČTK