Jana Knížková

Moje Frekvence 1

Motto: Co vysíláš, to se Ti vrací.

Znamení: Býk

Na Frekvence 1 od roku: 2010

Co pro vás Frekvence 1 znamená a jak byste popsali váš vztah k ní?
Je to moje srdcovka, moje práce, můj koníček, moje záliba. Když jsem si poprvé hrála s myšlenkou, že budu dělat v rádiu, ani ve snu by mě nenapadlo, že to bude celoploška a ještě k tomu tak skvělá značka. Těch deset let tady si maximálně užívám a jsem za ně vděčná.

Co vás nejvíce baví na práci v rádiu?
Aktuálně můj kolega. Mikesch je neskutečně vtipný člověk. Baví mě, že se i přes to, že mu třeba není dvakrát dobře, a s přibývajícím věkem je to stále častěji, dokáže bavit a smát. Na té práci samotné mě baví, že je to naprosto přirozené. Vlastně se chodím jen bavit, povídat si a smát se.

Jak se připravujete na vysílání?
Nástřel scénáře je stálý, neměnný, jsou v něm rubriky, které musíme dodržet, jako je třeba Poslední slovo nebo soutěž Kdo s koho. Každý den vykopneme nějaké téma, které řešíme. A baví nás, že posluchači reagují. Zjistili jsme, že čím větší blbost, tím větší je odezva. Posluchači jsou naprosto skvělí. Bez nich to prostě nešlo.

Podle čeho si vybíráte témata do vysílání?
Většinou reagujeme na to, co se ten den děje, o čem se píše a co lidi řeší.

Koho byste si ráda pozvala na rozhovor?
Romana Mikesche. Bylo by to určitě zajímavé povídání plné nečekaných překvapení.

Co byste dělala, kdybyste nebyla v rádiu?
To vůbec nedokážu říct. Jsem vystudovaná učitelka, možná bych za katedrou skončila. Ale spíš si myslím, že bych dělala někde v oblasti lidských zdrojů. HR mě jeden čas moc zajímalo.

Jaký je váš největší životní úspěch?
Tak intenzivně jsem si přála mít skvělého parťáka, až na to došlo. To je můj největší úspěch.

Jaké máte koníčky a jak nejraději trávíte volný čas?
Propadla jsem józe, cvičím téměř neustále, nejradši mám tzv. bikramyogu. Což je jóga v teple. Ve studiu je 42 stupňů, takže pěkně do ždímání. Miluju zvířata, hlavně němou tvář. Bez psů to prostě není v životě ono. Chutná mi dobré jídlo a dobré víno, nejlíp za odměnu. Třeba po nějakém výšlapu. Baví mě kolo, brusle, lyže, sáně, boby, pekáč, voda, písek, cement..:)

Jak vypadá vaše ideální dovolená?
Ideální dovolená je taková, na které jsem se skvělými lidmi. A je úplně jedno, kde to je.

Co další byste ráda prozradila posluchačům?
Máme Vás rádi a jsme vděční za to, že jste s námi.