Tomáš Fíla

Pořady

  Moje Frekvence 1

  Výjezdový moderátor

  Na Frekvenci 1 od roku: 2018

  Co pro vás Frekvence 1 znamená a jak byste popsal váš vztah k ní?
  Rádio Frekvence 1 je pro mě životní výzva. Bylo to poslední médium, ve kterém jsem do roku 2018 ještě nepracoval. Je to krásný začínající vztah s novým médiem, přirovnal bych to k začínajícímu vztahu s novým člověkem. Randíme spolu od září 2018. Myslím si, že náš vztah se vyvíjí hrozně pozitivně a možná bude i svatba…

  Co vás nejvíce baví na práci výjezdového moderátora Frekvence 1?
  Nejzákladnější je to, že mohu v autě ročně ujet více než 100 tisíc kilometrů a strávit v něm v průměru více než 10 hodin denně.  Tohle prosím berte jako nadsázku. Samozřejmě, je to možnost poznat Českou republiku tak, jak jsem ji do této doby neznal. Poznávat lidi z různých krajů, vidět, jak to tam vypadá a uvědomit si, že ČR je jedna z nejkrásnějších zemí světa. Opravdu stačí vyjet jen pár kilometrů za region, kde bydlíme a zjistíme, že je tam úplně jiný život a svět. Má to ale jednu obrovskou výhodu, všude se domluvíme.

  Který typ výjezdu máte nejraději?
  To nemohu říct, protože každý je něčím specifický. Radiokempy Frekvence 1 jsou vlastně takové jednodenní festivaly se vším všudy, se špekáčky, ohněm, kapelami i pivem. Dálniční známky s Frekvencí 1 je ježdění po celé republice a rozvážení velmi hodnotné ceny, která se hodí každému řidiči, jež nás zastaví. U rozhleden mám dojem, že tam každý den umřu, protože mám strach z výšek. Přesto tam kvůli našim posluchačů jdu, ale i kvůli sobě, abych překonal vnitřní strach. Když hledáme tipy na výlety, tak poznávám krásy české země. Ve skalních městech nebo hradech se setkávám s neuvěřitelnými lidmi, bavím se s nimi. Neexistuje ten nej výlet. Vždycky je fajn, když je to při hezkém počasí, na krásné místo a s dobrými lidmi.

  Kolik kilometrů denně najezdíte?
  Jezdím od pondělí do pátku. Každý den najezdím 450 až 550 km.

  Co děláte, když zrovna nepracujete? Jaké máte koníčky, a jak nejraději trávíte volný čas?
  Mám obrovské štěstí, že mohu pracovat na Frekvenci 1, která mě vytěžuje 6 dní v týdnu. Naštěstí toho volného času tolik nemám. Ale když ho mám... Nebudu lhát, že myslím na rádio Frekvence 1. (smích) Myslím na cokoliv jiného…

  Co dalšího byste rád prozradil posluchačům?
  Pokud čistě náhodou naše posluchače o mně něco zajímá, tak nejjednodušší í cesta je, když se s konkrétním dotazem se obrátí přímo na mě. Nebo na našeho ředitele či generální, pokud bych zrovna nebyl schopen odpovídat, a protože ti o mně vědí úplně všechno. Milí posluchači, jsme tu pro vás!