Olympionik Dostál: V kanoistice se moc peněz netočí. Ale my to teď změníme!

1. září 2016·Těžkej Pokondr na Frekvenci 1·Redakce
K dvojici Těžkej pokondr dorazil úspěšný kajakář Josef Dostál. Dvojnásobný olympijský medailista z Ria si s Romanem a Milošem povídal nejen o sportu, ale třeba i o své lásce k rybaření.

Záznam rozhovoru

Už před olympiádou jste nějaké medaile získal, takže očekávání vůči vám bylo veliké. Jak se zvládá takový tlak?

Josef: Já jsem všem říkal, že se budu snažit. Ale oni ještě hecovali, že si na mě vsadí. A když nevyhrajou, tak že jim ty prachy vrátím (smích).

Nakonec jste byl z naší výpravy nejúspěšnější…

Josef: Tohle musím trochu poupravit. Podle mne byl nejúspěšnější Lukáš Krpálek, který vyhrál zlato. Dvě medaile jsou hezký, ale zlato je zlato. 

Vaše maminka hrávala za volejbalový národní tým a nyní je zpěvačkou, tatínek je sochař a řezbář. Jak jste se dostal ke kanoistice?

Josef: Tatínek ale dříve trénoval kanoistiku! Já zkoušel různé sporty, ale taky jsem chodil za tátou do loděnice a zkoušel si blbnout na kajaku. A v ostatních sportech mě to tak nějak nebavilo, zatímco v loděnici byla vždycky skvělá parta, s kterou jsme hráli různé hry. A to mě bavilo. 

3 nepříjemné otázky

Jaký byl váš nejhorší moment z Ria?

Josef: V Brazílii bylo hodně teplo, ale všude běžela klimatizace. Takže mě brzo začalo bolet v krku a bál jsem se, že mě to skolí. Ale cucal jsem všechny možný pastilky a naštěstí se to zlepšilo… 

Kanoistika je velká dřina a při tréninku se dostáváte do velkého vyčerpání, nechtěl jste s tím někdy seknout?

Josef: Ne, to vůbec ne. Kvůli tomu mě to nikdy nenapadlo, to jsem si nikdy neuvědomil. 

Nemrzí vás, že váš sport nepatří mezi ty lukrativní, kolem kterých se točí hodně peněz?

Josef: Tak my to teď měníme! (smích). Tak samozřejmě, když někdy vidím, že někteří jiní sportovci berou miliony, tak si říkám, že by to bylo taky fajn. Ale Dukla i svaz nám dává takové podmínky, že to sice nejsou miliony, ale v nouzi nepřežíváme a uživit se tím dá.

VIDEO: Mamka mi na uvítanou udělala ovocné knedlíky, svěřil se Josef Dostál!

Další epizody pořadu Těžkej Pokondr na Frekvenci 1