V pátek přijde k Pokondrům dcera skladatele Petra Hapky!

15. ledna 2016·Těžkej Pokondr na Frekvenci 1·Redakce
Pátečním hostem u Pokondrů byla dcera hudebního skladatele Petra Hapky! S Milošem a Romanem se otevřeně bavili o nemoci svého táty i dospívání v Itálii. Reprízu rozhovoru si můžete poslechnout po 17té hodině.

Záznam rozhovoru

Ať v tom od začátku uděláme jasno –  vaším tatínkem je skladatel Petr Hapka a maminkou je herečka Zora Ulla Keslerová, žijící v Římě. Je to tak?

Petra: Ano. S maminkou jsem žila v Římě celkem 28 let, tam jsem se narodila. Mojím rodným jazykem je italština, dokonce se mi pořád zdají sny v italštině. V Čechách jsem pátým rokem. 

Vaše maminka se proslavila i v hororových filmech. Jak jste to jako dítě vnímala?

Petra: Občas jsem byla u natáčení. A jedna z prvních vzpomínek byla, když mi byly asi tři roky a točilo se v takovém velkém baráku, kde na posteli ležela zakrvácená mrtvola. Ale maminka mi ukázala, že je herečka živá a všechno je jenom trik.

Jak vy sama jste se dostala k muzice?

Petra: Asi úplně přirozeně, protože jsem v tom vyrůstala. Byla to součást mého dětství. A pak jsem začala hrát divadlo, protože jsem původně chtěla být herečkou. Jenže jsem zjistila, že ta hudba a zpívání mě baví víc. 

3 nepříjemné otázky

Tušila jste, jak moc vážný je stav vašeho otce? Protože tady dlouho probíhaly různé spekulace.

Petra: Všimli jsme si, že je něco v nepořádku a táta šel na kontrolu, začal brát léky. Všechno bylo v pohodě do doby, než si vyhodil krček a dali mu narkózu. To byl začátek konce.

Jak se k vám v těch těžkých chvílích choval bulvár?

Petra: Musím říct, že velmi pěkně. Opravdu. Neobtěžovali, měli respekt.  

Prý jste nebyla pozvána na vzpomínkový koncert do O2 Areny, je to pravda?

Petra: Samozřejmě jsem byla pozvaná! Jenže jsem dostala náběh na zápal plic a zánět průdušek. To ráno jsem zalehla do postele a tamjsem zůstala až do Vánoc.

 

Další epizody pořadu Těžkej Pokondr na Frekvenci 1