Jana a Mikesch na cestách: Do Lačnova láká vůně šafránu. Také skály, rybníky a naučné stezky

24. května 2023·Zlínský kraj·Dominika Číčelová

Jana a Mikesch. (Foto: Frekvence 1)

Rádi byste vyrazili na výlet, ale dochází vám nápady? S tím vám poradí Frekvence 1 spolu s našimi moderátory Janou Knížkovou a Romanem Mikeschem. Ti pro vás natáčejí podcast s tipy na zajímavá místa po České republice. Nechte se inspirovat a překvapte sebe i své blízké výletem na místo, které jste ještě nenavštívili.

Záznam rozhovoru

Hola, hola! Výlet volá. Takže je tu opět čas na cestování s Janou a Mikeschem, kteří vás tento týden vezmou na Vsetínsko. Tam spolu navštívíte obec Lačnov, kterou naše moderátorská dvojice označila za sympatickou. Nejedná se o velkou obec, ale to neznamená, že nemá co nabídnout. Naopak se hodí právě do těchto tipů na výlety do míst, které s největší pravděpodobností neznáte. A ani zde nenarazíte na davy turistů. Navíc zde uvidíte to, co se vám jinde nepoštěstí. 

Co spolu dnes navštívíte?

Při poslechu podcastu nejprve zjistíte, jak se do Lačnova dostanete. Zjistíte, jakou spojitost má tohle místo se šafránem, vydáte se do Muzea Vařákových pasek, kde je k vidění původní obytná chalupa, chlév, stodola, sklípek nebo včelíny. Pořádá se tu každoročně spousta akcí. Po naučné stezce dojdete až k osadě, jejíž obyvatelé podporovali partyzány, a tak byla za 2. sv. války vypálena gestapem. Cestou dál se můžete kochat krásnými místy, skalami, rybníky… Určitě sem vyrazte na srpnové dožínky. Co dalšího je možné v Lančově vidět a zažít? Poslechněte si podcast. 

Během poslouchání dnešního dílu podcastu se dozvíte nejrůznější praktické i všeobecné informace a zajímavosti, díky kterým pak můžete na výletě oslňovat ostatní účastníky. Především se ale pobavíte a zasmějete, protože s Janou a Mikeschem to snad ani jinak nejde.

Další epizody pořadu Zlínský kraj

Doporučujeme