Jana a Mikesch na cestách: Na naučných stezkách v údolí řek Balinky a Oslavy si přijde na své úplně každý

18. ledna 2023·Kraj Vysočina·Dominika Číčelová

Jana a Mikesch. (Foto: Frekvence 1)

Rádi byste vyrazili na výlet, ale dochází vám nápady? S tím vám poradí Frekvence 1 spolu s našimi moderátory Janou Knížkovou a Romanem Mikeschem. Ti pro vás natáčejí podcast s tipy na zajímavá místa po České republice. Nechte se inspirovat a překvapte sebe i své blízké výletem na místo, které jste ještě nenavštívili.

Velké Meziříčí asi není třeba příliš představovat. Nachází se na Vysočině, a právě tam se rozhodli Jana a Mikesch vydat tentokrát. V okolí tohoto města je totiž spousta naučných stezek. Právě údolí řek Balinky a Oslavy láká k výletům spoustu lidí. Můžete si vybrat z nejrůznějších procházek a túr podle toho, jak zdatní výletníci jste a na jak dlouhou a náročnou vycházku máte zrovna náladu.

Co spolu dnes navštívíte?

Nejprve se vydáte podél řeky Balinky, kde se můžete jen tak pozvolna projít a podle chuti si procházku prodloužit. Tento výlet se vyplatí v jakékoliv roční době, protože v zimě si s sebou určitě nezapomeňte běžky. Na další stezce potkáte zříceninu strážního hradu Templštejn. Naučné stezky na velkomeziříčsku, ať už údolím Balinky nebo ta údolím řeky Oslavy, jsou plná zajímavých údajů. Prostě a jednoduše se tu vždycky něco nového dozvíte. A pokud se chcete pořádně zapotit, Jana s Mikeschem pro vás mají jednu specifickou stezku, která vám toto přání jistě splní.

Během poslouchání dnešního dílu podcastu se dozvíte nejrůznější praktické i všeobecné informace a zajímavosti, díky kterým pak můžete na výletě oslňovat ostatní účastníky. Především se ale pobavíte a zasmějete, protože s Janou a Mikeschem to snad ani jinak nejde.

Poslechněte si

Kraj Vysočina - další tipy

Doporučujeme