Bylo to drama. Kazachy usměrnily až dvě trefy českého kapitána!

13. května 2016·Zprávy·Redakce

Pátý zápas a pátá výhra! To je bilance českých hokejistů na letošním mistrovství světa v Rusku. Dnes porazili houževnatý Kazachstán 3:1, když dva góly vstřelil Tomáš Plekanec.

Češi začali znovu aktivně, ale brankář Kolesnik pochytal šance Kousala i Kašpara. V sedmé minutě už jej překonal Plekanec, jenže rozhodčí gól neuznali pro ofsajd. A tak to náš kapitán zkusil za chvíli znovu a tentokrát úspěšně dorazil předchozí střelu Pastrňáka. Kazaši se pak chvíli radovali v přesilovce, než zjistili, že brankový rozhodčí se spletl a rozsvítil světlo za brankou omylem. Puk měl totiž v lapačce náš brankář Pavel Francouz!

Soupeř se ale nevzdával a navíc dostával i přesilovky. Francouz v brance ovšem působil spolehlivě, nerozhodil jej ani menší útlum jeho spoluhráčů v závěru druhé třetiny. Hlavně „zámořská„ řada Dawes-Boyd-Bochenski nás několikrát pořádně pozlobila. A tak za to vzal znovu Tomáš Plekanec. Pastrňák projel za kazašskou brankou a nabil  mu do levého kruhu pro vhazování, odkud Plekanec vystřelil bez přípravy – 2:0.

Zápas ještě zdramatizoval Nigel Dawes, jenž pět minut před koncem snížil po přihrávce Boyda zpoza branky a Pavel Francouz tak přišel o vytoužené čisté konto. V samotném závěru ale Kazachstán zkusil hru bez brankáře a definitivu dal zápasu Robert Kousal přesnou trefou.

Mistrovství světa, skupina A:

Česko – Kazachstán 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Plekanec (Pastrňák, Červenka), 43. Plekanec (Pastrňák), 59. Kousal (Birner, Řepík) – 56. Dawes (Boyd, Trjasunov). Rozhodčí: Gebei (Maď.), Mayer (USA) – Nieminen (Fin.), Šefčík (SR). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 8234.

Česko: Francouz – Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kempný, Kundrátek, M. Doudera – Pastrňák, Plekanec, Červenka – Řepík, Jan Kovář, Birner – Kašpar, Kousal, T. Zohorna – Jarůšek, Koukal, Filippi. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Kazachstán: Kolesnik – Trjasunov, Semjonov, Savčenko, Lipin, Korabejnikov, Lakiza, Lobanov – Dawes, Bochenski, Boyd – Krasnoslobodcev, Rymarev, Ivanov – Solarjov, Puškarjov, Markelov – Kairov, Grenc, Panšin. Trenéři: Andrej Nazarov, Igor Kaljanin, Andrej Šajanov a Jevgenij Koreškov.

Tipujte zápasy hokejového MS a vyhrávejte ceny!