Evropská liga: Sparta přehrávala ruský Krasnodar, ale vyhrála jen těsně

18. února 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Sparty Praha porazili v prvním zápase play off Evropské ligy ruský Krasnodar těsně 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 64. minutě Lukáš Juliš.

Sparta se do soupeře pustila zostra, už ve třetí minutě střela Fataie těsně olízla tyč hostující branky! A v pátnácté minutě vyrazil pokus Krejčího brankář Dykan. Hned o minutu později dostal Krasnodar balon do domácí sítě, ale rozhodčí naštěstí odhalili Granqvista v ofsajdu a gól neuznali. I nadále tak měli více šancí na kopačkách hráči Sparty, jen za první půlhodinu vyslali na branku soupeře 10 střeleckých pokusů. Nebezpečná byla skákavá střela Váchy z dálky a obranu Krasnodaru neustále zaměstnávala především dvojice Dočkal, Krejčí.

Sparta pokračovala v tlaku i po přestávce, ale Juliš po centru Dočkala hlavičkoval přesně do brankáře Dykana. Oba si podobnou akci zopakovali v 64. minutě a tentokrát už byl Lukáš Juliš přesnější – po jeho hlavičce se Sparta konečně a zaslouženě dostala do vedení. Teprve pak začali zlobit i hosté a unavení domácí hráči měli co dělat, aby odolali jejich nájezdům. Zápas nedokončil Fatai, kterého museli těsně před koncem odnést na nosítkách.

Evropská liga – 2. kolo:

Sparta Praha – FK Krasnodar 1:0

Branka: 64. Juliš. Rozhodčí: Vinčič – Ul, Klančnik (všichni Slovin.). ŽK: Brabec – Kalešin, Mamajev. Diváci: 14.120.

Sparta: Bičík – Brabec, Holek, Costa – Zahustel, Mareček, Dočkal (80. Matějovský), Vácha, Krejčí – Fatai (89. Jiráček), Juliš (78. Konaté). Trenér: Ščasný.

Krasnodar: Dykan – Kalešin, Sigurdsson, Granqvist, Petrov – Achmedov – Smolov (68. Wanderson), Mamajev, Pereyra (66. Gazinski), Joazinho (82. Bystrov) – Ari. Trenér: Kononov.