HOKEJ: Poslední zápas před MS česká reprezentace s Kanadou prohrála

3. května 2016·Zprávy·Redakce

Hokejová reprezentace sehrála v pražské O2 Areně poslední zápas před mistrovstvím světa. A do Ruska bude odjíždět po porážce s Kanadou, která v Praze vyhrála 3:0.

Čeští hokejisté začali zápas lépe a vypracovali si už v úvodních minutách dobré šance. Jenže do vedení šla v sedmé minutě Kanada, když O´Reilly šikovně tečoval nahození Riellyho od modré čáry. A v deváté minutě už to bylo o dva góly. Domi prokličkoval kolem českých obránců, předložil puk Duchenovi a ten jej poslal pod horní tyčku české branky.

V 28. minutě mohl snížit Kousal, ale nedokázal zpracovat skvělou přihrávku před branku od Zohorny. O chvíli později zase Řepík v dobré pozici přestřelil branku. V polovině zápasu oba týmy vystřídaly brankáře a víc práce měl nejprve Dominik Furch, jenž musel zasahovat proti střele Brassarda. Na druhé straně promarnil obrovskou šanci Jarůšek, jenž z dorážky trefil jen lapačku kanadského gólmana.

Stejný hráč si vypracoval i dvě solidní příležitosti na začátku poslední třetiny, ale nemířil přesně. Český tým však přidal na důrazu a nehodlal se smířit s výsledkem. Když se ale nadechoval k náporu, byl vyloučen Kousal a Kanaďané v přesilovce těžce dusili čtveřici v bílých dresech. Ta se ještě dokázala ubránit, jenže osm minut před koncem se Connor McDavid protáhl mezi dvěma obránci a zvýšil na 3:0 pro Kanadu.

Česko – Kanada 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. O’Reilly (Rielly, Tanev), 9. Duchene (Domi), 53. McDavid (Matheson, Dumba). Rozhodčí: Šindler, Šír – Blümel, Gebauer. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 16.812 (vyprodáno).

Česko: Francouz (31. Furch) – Jeřábek, Jordán, Šimek, M. Doudera, Kundrátek, T. Voráček, Zámorský, Polášek – Pastrňák, Plekanec, D. Kubalík – Řepík, Filippi, Sekáč – Jarůšek, Kousal, T. Zohorna – Vincour, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Vůjtek, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Kanada: Talbot (31. Pickard) – Tanev, Rielly, Ceci, Murray, Dumba, Hutton, Matheson – Reinhart, Brassard, Hall – Duchene, McDavid, Domi – Gallagher, O’Reilly, Jenner – Stone, Scheifele, Hamilton. Trenér: Bill Peters.