Parádní začátek! Čeští hokejisté v Moskvě šokovali domácí Rusy!

6. května 2016·Zprávy·Redakce

Snový start zažili čeští hokejisté v úvodním zápase mistrovství světa v Rusku. V Moskvě porazili domácí tým překvapivě 3:0, ačkoliv se místy museli bránit až drtivému tlaku.

Domácí sborná začala velkým tlakem a chvílemi hodně motala hlavy českým obráncům. Do vedení se ale překvapivě dostal český tým těsně po konci své přesilové hry v 15. minutě. Tomáš Kundrátek vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a poslal puk přesně mezi betony ruského gólmana Bobrovského. A ještě veseleji bylo necelou minutu po začátku druhé části, kdy Roman Červenka nadvakrát zvýšil na 2:0!

V následujících šesti minutách hry se dvakrát předvedl první český útok Pastrňák-Plekanec-Červenka. V prvním případě Tomáš Plekanec střílel těsně vedle ruské branky a poté kapitán českého výběru minul parádní přihrávku od Červenky. V závěru druhé třetiny nás však Rusové těsně svírali v obranném pásmu a zlobila nás především dvojice Dacjuk, Mozjakin. A Burmistrov se zase nedostal k puku před odkrytou brankou.

Další krizový okamžik nastal po pěti minutách třetí třetiny, kdy byli krátce po sobě vyloučeni obránci Šimek a Kolář, ale brankář Dominik Furch stále držel české šance na vítězství nahoře. V posledních minutách zápasu vytvořili Rusové obrovský tlak a zkusili i hru bez brankáře, jenže k puku se dostal Michal Birner a upravil na konečných 3:0 pro Česko!

Mistrovství světa v hokeji, skupina A:

Rusko – ČR 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Kundrátek (Jan Kovář, Kempný), 21. Červenka (Jeřábek, Pastrňák), 59. Birner. Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Wehrli (Švýc.) – Nieminen (Fin.), Pihlblad (Švéd.). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 12.100 (vyprodáno).

Rusko: Bobrovskij – Vojnov, Jemelin, Bělov, Čudinov, Zajcev, Marčenko, Antipin – Tělegin, Dacjuk, Mozjakin – Panarin, Šipačov, Dadonov – Ljubimov, Kalinin, Plotnikov – Burmistrov, Širokov. Trenéři Oleg Znarok, Ilja Vorobjov, Harijs Vitolinš, Igor Nikitin a Rašit Davydov.

Česko: Furch – Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kempný, Kundrátek, M. Doudera – Pastrňák, Plekanec, Červenka – Řepík, Jan Kovář, Birner – Kašpar, Kousal, T. Zohorna – Jarůšek, Filippi, Koukal. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Tipujte zápasy hokejového MS a vyhrávejte ceny!