Plzeň doma podlehla FCSB 1:4 a Ligu mistrů si nezahraje

2. srpna 2017·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Plzně si ani letos nezahrají skupinu Ligy mistrů. Svěřenci Pavla Vrby v domácí odvetě 3. předkola doma podlehli FCSB 1:4 a nenavázali na remízu 2:2 z Bukurešti. Viktorii čeká play off o postup do Evropské ligy, soupeře jim los přidělí v pátek.

Ve Štruncových sadech otevřel skóre ve 27. minutě z přímého kopu Mihai Balasa. V 64. minutě vyrovnal Michael Krmenčík, ale mezi 71. a 79. minutou skórovali Filipe Teixeira, Florin Tanase a Denis Alibec z penalty.

Plzeňští se ani v šestém pohárovém utkání nedočkali premiérové výhry nad rumunským soupeřem a doma mu i potřetí podlehli. Bývalá Steaua zopakovala úspěch z minulého roku, kdy ve stejné fázi soutěže vyřadila pražskou Spartu.

Vrba udělal v základní sestavě dvě změny oproti zápasu v Rumunsku. Zraněného Limberského na pozici pravého obránce nahradil Řezník a místo stopera přepustil Hejdovi, jenž se vrátil po disciplinárním trestu.

Domácí se už po 20 vteřinách hry dostali do obrovské šance. Míč propadl k volnému Kopicovi, který ho však zblízka nedokázal dostat za vyběhnutého Nitu. Krmenčík se pak uvolnil přes tři spoluhráče, ale znovu trefil jen brankáře FCSB.

Plzeň měla v úvodu převahu a v 18. minutě málem otevřela skóre. Hrošovský nákopem za obranu vyslal do úniku Krmenčíka a ten těsně minul branku.

Rumunský tým se dlouho jen bránil, ve 27. minutě však z první větší šance udeřil. K přímému kopu se postavil stoper Balasa a zhruba z 25 metrů zamířil přesně do horního rohu branky. Plzeň z podobné standardní situace inkasovala i v Bukurešti.

Domácí gól hodně zaskočil. O chvíli později Balasa z dalšího přímého kopu těsně přestřelil. Na nebezpečný centr Alibeca pak v plzeňské šestnáctce těsně nedosáhl volný Man.

Plzeň se ve druhém poločase dostala do pořádné šance až v 64. minutě a hned z toho byla branka. Po chybě obrany propadl míč k Řezníkovi, který našel volného Krmenčíka a ten hrudníkem vyrovnal. Reprezentační útočník se trefil i ve třetím soutěžním utkání nové sezony.

Radost Západočechů však trvala jenom chvíli. Po teči domácí obrany se míč dostal k Teixeirovi, jenž ho v 71. minutě nekompromisně napálil pod břevno. Za pět minut přidal pojistku FCSB po průniku za obranu Tanase a v 79. minutě proměnil Alibec penaltu po faulu Hořavy na Teixeiru. V závěru se ještě Krmenčík ohnal loktem po Momčilovičovi a dostal červenou kartu.