To byla hokejová lahůdka! Nároďák smetl Norsko a je dál neporažený!

12. května 2016·Zprávy·Redakce

Před zápasem mluvili o soupeři s pokorou, ale pak čeští hokejisté vlétli na Nory takovým způsobem, že se jim z toho bude točit hlava ještě pěkně dlouho. Vyhráli 7:0 a zatím ještě na mistrovství světa neprohráli!

Zápas začal oboustranně opatrně, ale brzy jsme se dostali do vedení. Roman Červenka dostal parádní přihrávku od Pastrňáka a z pravé strany prostřelil norského brankáře. O čtyři minuty později Tomáš Zohorna téměř ze stejného místa zvýšil na 2:0 a ani to nároďáku nestačilo. Robert Kousal těsně před sirénou vystřelil z levého kruhu pro vhazování a poté jej norský obránce srazil i s pukem až do své branky.

Kanonáda českého týmu pokračovala i po přestávce. V 23. minutě uspěl s parádní střelou od modré Lukáš Kašpar a pak se mezi střelce zapsal i obránce Radim Šimek, jenž si najel až k brance a překonal norského gólmana parádní střelou z bekhendu. Norové pak začali být podráždění a naši hráči si nenechali nic líbit, takže v jednu chvíli byli hned tři na trestné lavici.

Jejich nadšení to ale nezastavilo a rozhodli se nešetřit ani nového muže v norské brance. V 35. minutě nádhernou kombinaci po ose Doudera-Kovář-Jeřábek zakončoval Michal Řepík a střetnutí chvílemi připomínalo školení hokejových začátečníků. Kašpar se v zápase trefil podruhé a ve třetí části už další branka nepadla.

Mistrovství světa v hokeji, skupina A:

Česko – Norsko 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Červenka (Pastrňák, Kundrátek), 10. T. Zohorna, 20. Kousal, 23. Kašpar (Kundrátek), 29. Šimek (Birner), 35. Řepík (Jeřábek, Jan Kovář), 40. Kašpar (T. Zohorna, M. Doudera). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Wiegand (Švýc.) – Chartrand-Piche (Kan.), Ponomarjow (Něm.). Vyloučení: 5:6, navíc Jordán (ČR) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5124.

Česko: Furch – Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kempný, Kundrátek, M. Doudera – Pastrňák, Plekanec, Červenka – Řepík, Jan Kovář, Birner – Kašpar, Kousal (41. Zaťovič), T. Zohorna – Jarůšek, Koukal, Filippi. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Norsko: Volden (29. Haugen) – Holös, Nörstebö, Johannesen, Tollefsen, Trygg, Ödegaard – Zuccarello, Bastiansen, Martinsen – M. Olimb, K. A. Olimb, Rosseli Olsen – K. Forsberg, Ask, Röymark – Trettenes, Stene, Dahlström – od 37. navíc Haga. Trenéři: Roy Johansen, Sjur Robert Nilsen, Knut Jörgen Stubdal a Per-Erik Alcén.

Ovečkin letí do Moskvy a Rusko posílí i další hokejisté, Radulov má smůlu!

Tipujte zápasy hokejového MS a vyhrávejte ceny!