FOTO: Legenda Tomáš Holý na snímku z prvního castignu! Podívejte se

Česká televize teď na začátku března reprízuje filmy s Tomášem Holým! V neděli 8. března to totiž bude 25 let, co tragicky zahynul. Na Tomáše v těchto dnech mimo jiné vzpomíná režisérka Marie Poledňáková, která ho vlastně pro film objevila.

Na konkurz na roli Vaška do snímku Jak vytrhnout velrybě stoličku přišlo v roce 1977 asi 160 dětí. Většinu z nich poslala režisérka Poledňáková domů. I Tomáše Holého, který se nijak neprojevoval. Jenže tehdy devítiletý klučina se do sálu po chvilce vrátil pro kulicha, kterého tam zapomněl.

„Nepromluvil, ale řekl si o něj pantomimou a bezprostředním uculováním se. Tak jsem ho pozvala na další kolo konkurzu, které se konalo druhý den. Všechny vybrané děti dorazily v pořádku, jen Tomáš se cestou vyválel ve sněhu tak příšerně, že mu ženské na Barrandově sušily všechno, co měl na sobě. Když pak brebentil a zase se uculoval, začalo mi být jasné, že právě on se stane Vaškem,“ vzpomínala v knize S kým mě bavil svět Poledňáková.

Ten společně s ní ještě natočil pokračování “stoličky” nazvané – Jak dostat tatínka do polepšovny. V sobotu 7. března večer ho budete moci vidět v televizi.

 

Galerie