FOTO: Policistka omylem střelila řidiče! Pistoli si spletla s taserem

28. března 2019·Články·Lukáš Vaněk

Zdroj: Reprofoto (YouTube.com)

Americká začínající policistka si při zásahu spletla služební zbraň s taserem a střelila do zad řidiče, jenž napadl jejího kolegu při dopravní kontrole. Policistka se nakonec vyhne trestnímu řízení, jak rozhodl soud. O případu informoval New York Times.

Incident se stal v květnu minulého roku. Policista zastavil řidiče proto, že nebyl během jízdy připoutaný. Naštvaný řidič nemohl pochopit, že ho kvůli takové drobnosti vůbec zastavují.

Když se strážník snažil dostat muže z auta, vůbec nepochodil. Na pomoc mu přišla jeho kolegyně, 35letá Brindley Blood, která tehdy u policie začínala. Jenže ani tak se policistům nepodařilo muže z vozidla dostat ven.

Řidič nakonec z auta vylezl, ale okamžitě se vrhl na strážníka, který proti agresorově síle neměl šanci. V tu chvíli zasáhla Brindley Blood. Přiblížila se k řidiči, jenž se pral s policistou na vozovce, a střelila jej do zad. Policistka původně sahala po taseru, ale bohužel pro řidiče si jej spletla s pistolí.

Řidič nakonec přežil, ale policistka musela čelit soudnímu líčení, zda bude proti ní vzneseno obvinění. Soudce nakonec rozhodl, že policistka trestně stíhána nebude, protože se jednalo z její strany o omyl. Na pořízených záběrech z palubní kamery ve služebním voze jde navíc vidět, že se vůbec nechovala chladnokrevně a situací byla šokována.

Články - další články