Jak by dnes vypadaly slavné tváře z historie? Umělkyně přetváří díla do současné podoby

2. června 2020·Články·Barbora Pisingerová

Foto: Bored Panda

Jak by dnes vypadala Kleopatra, Anna Boleynová nebo Ludvík XIV.? Na to samé se sama sebe zeptala grafička a umělkyně Becca Saladin. Talentovaná žena si bere do parády slavná umělecká díla a portréty ikonických osobností a představuje je publiku v úplně novém světle. 

Grafická designérka a umělkyně Becca Saladin byla vždycky fascinovaná historií. “Jako malá jsem si vždycky ráda kreslila a malovala. Oba rodiče mi hodně četli, a to ve mně vzbudilo i zájem o historii. První kniha, kterou mi četl můj táta, byla fikce o životě Anny Boleynové,” uvedla grafička pro server Bored Panda.

“Úplně jsem potom tudorovské historii propadla. Milovala jsem také Pompeje, staroegyptské mumie, a všechno možné, co mi pomáhalo cítit se blíž k lidem z minulosti. Asi proto si tolik užívám tyto proměny,” popsala Saladin důvody, které ji k projektu dovedly.

View this post on Instagram

Agrippina the Younger is someone I only recently learned more about, but she had a crazy life. She was the sister to Emperor Caligula, and the mother to Emperor Nero. I highly recommend giving her a search if you’re interested in that era of roman history! I couldn’t find any contemporary descriptions of her looks, so I based her coloring off of Caligula’s, who did have his looks described (and who was a former Royalty Now subject!). Swipe right ➡️ do you guys see any resemblance? I see it in the eyebrows and nose. . . Image left: © Carole Raddato, image right base: pixabay.com

A post shared by Royalty Now (@royalty_now_) on

“Ta myšlenka se zrodila, když jsem se dívala na portrét Anny Boleynové a říkala jsem si, jak by asi vypadala dnes. Na svých portrétech obvykle moc živě nevypadá. Na Redditu jsem pak viděla někoho, kdo zkoušel s tudorovskými manželkami něco podobného, a viděla jsem i předělávky starořímských soch,” uvedla umělkyně.

“Vždycky jsem milovala Photoshop a možnosti, které přináší, tak jsem se rozhodla to zkusit sama, a pak už jsem prostě pokračovala,” svěřila se.

Články - další články