Jak by dnes vypadaly slavné tváře z historie? Umělkyně přetváří díla do současné podoby

Jak by dnes vypadala Kleopatra, Anna Boleynová nebo Ludvík XIV.? Na to samé se sama sebe zeptala grafička a umělkyně Becca Saladin. Talentovaná žena si bere do parády slavná umělecká díla a portréty ikonických osobností a představuje je publiku v úplně novém světle. 

Grafická designérka a umělkyně Becca Saladin byla vždycky fascinovaná historií. “Jako malá jsem si vždycky ráda kreslila a malovala. Oba rodiče mi hodně četli, a to ve mně vzbudilo i zájem o historii. První kniha, kterou mi četl můj táta, byla fikce o životě Anny Boleynové,” uvedla grafička pro server Bored Panda.

“Úplně jsem potom tudorovské historii propadla. Milovala jsem také Pompeje, staroegyptské mumie, a všechno možné, co mi pomáhalo cítit se blíž k lidem z minulosti. Asi proto si tolik užívám tyto proměny,” popsala Saladin důvody, které ji k projektu dovedly.

“Ta myšlenka se zrodila, když jsem se dívala na portrét Anny Boleynové a říkala jsem si, jak by asi vypadala dnes. Na svých portrétech obvykle moc živě nevypadá. Na Redditu jsem pak viděla někoho, kdo zkoušel s tudorovskými manželkami něco podobného, a viděla jsem i předělávky starořímských soch,” uvedla umělkyně.

“Vždycky jsem milovala Photoshop a možnosti, které přináší, tak jsem se rozhodla to zkusit sama, a pak už jsem prostě pokračovala,” svěřila se.

Galerie