Světový unikát: V Japonsku mohou dámy využít prosklenou toaletu uprostřed zahrady

14. srpna 2021·Koktejl·Lenka Skrzeczkova

Ilustrační foto. (Zdroj: Shutterstock)

Japonci jsou známí svou inovátorskou vynalézavostí a prostě vědí, jak člověka ohromit. Ve městě Ičihara mají velmi jedinečnou veřejnou toaletu. Je uprostřed oplocené zahrady a kabinka je prosklená. Z vykonávání potřeby se tak rázem stane netradiční zážitek. Informoval o tom server Sora News 24.

Opravdu netradiční toaleta se nachází kousek od železniční stanice Itabu. Prosklená kabinka stojí v oplocené zahradě, která má rozlohu 200 metrů čtverečních. Dominantou je obrovská třešeň, která stojí v její blízkosti.

View this post on Instagram

A post shared by 麻樹☆彡 (@x_maki23)

Člověk se díky plotu nemusí bát, že by na něj někdo v takto intimní chvíli viděl. Vy si tak můžete v daný moment vychutnat výhled do krás přírody. Pokud byste přece jenom měli strach, že vás někdo pozoruje, můžete použít závěs, který pokryje bezpečně všechny stěny kabinky.

View this post on Instagram

A post shared by tricot___ble (@tricot___ble)

Záchod je ve vesnici naistalován od roku 2013. Za dílem stojí japonský architekt Sou Fujimota. Ten chtěl podle serveru zpochybnit každodenní představy o veřejných a soukromých prostorech. Ze zapadlé železniční stanice se tak stalo turisticky vyhledávané místo napříč celým Japonskem.

Toaleta je bohužel jenom pro dámy. Pokud ale zrovna na záchodě nikdo není, mohou se do útrob zahrady podívat i muži. Potřebu ale pak musejí vykonat opodál na menší klasické toaletě.

 

Koktejl - další články