Turecko se připravuje na chladnou zimu. V jedné horské oblasti postavili pro kočky růžové domy

10. října 2021·Koktejl·Barbora Turková

Ilustrační foto (Zdroj: Shutterstock)

Toulavým kočkám po celém světě začnou s příchodem zimy těžké časy. A to i v Turecku, přesněji v horských oblastech. V jednom horském městečku se proto obyvatelé rozhodli, že kočkám postaví domy, kde se budou moci schovat. Informaci uvedl web dialysabah.com.

Teploty v západním Turecku už klesají a je jasné, že všichni se budou muset připravit na tuhou zimu. Kočky v teplejších oblastech mají sice štěstí, ale v chladnějších oblastech je všem jasné, že přichází studené dny i noci. Mrazivé počasí bude vládnout i ve městě Kartepe, což je oblíbené lyžařské středisko v severozápadní provincii Kocaeli. Město se ale rozhodlo, že místním toulavým kočkám zde postaví domy. 

Dřevěné domy jsou poznat na první pohled, protože jsou natřené na výrazné barvy. První byly postaveny v obci Ketenciler společně se stojany na jídlo a pití. V těchto domech zatím našlo úkryt přes 50 koček. Obec plánuje vytvořit ještě více domů a poskytnout úkryt pro dalších 500 toulavých koček.

Starosta města Mustafa Kocaman také v písemném prohlášení slíbil, že chce vystavit rehabilitační a léčebné centrum pro toulavá zvířata. Péče o taková zvířata je nedílnou součástí turecké kultury a islámské víry. O zvířata se lidé starali i během pandemii koronaviru. Ve městě Mersin na jihu země se dokonce otevřel speciální park, kde je hřiště pro kočky a domy, kam se mohou skrýt. 

 

Koktejl - další články