Sobotka vyhoví ANO a jako nového ministra financí navrhne Pilného

17. května 2017·Články·Redakce

shutterstock

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyhoví nominací hnutí ANO a jako nástupce ministra financí Andreje Babiše (ANO) navrhne prezidentovi Miloši Zemanovi jmenovat poslance Ivana Pilného (ANO). Sobotka dnes na tiskové konferenci řekl, že očekává, že hlava státu Babiše odvolá krátce po svém návratu z Číny, odkud přiletí po dnešní půlnoci. Pilný je schopen nastoupit na ministerstvo financí okamžitě, návrh na jeho jmenování zašle premiér na Hrad v řádu hodin.

Sobotka zopakoval, že od ANO očekával nominaci odborníka, který ale zároveň není spojený s někdejší Babišovou společností Agrofert. Kvůli tomu předtím odmítl náměstkyni Alenu Schillerovou i ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO).

“Po tom rozhovoru, který jsem dnes s panem Pilným měl, jsem se rozhodl vyhovět této žádosti a jsem připraven navrhnout pana Pilného prezidentovi republiky,” řekl.

Mezi priority Pilného by mělo patřit zajištění nezávislosti Finanční správy. “Aby bylo možné vyšetřit všechna podezření, která stála i u návrhu na odvolání současného ministra financí,” uvedl Sobotka. Prioritou je i rychlá příprava rozpočtu na příští rok tak, aby zohlednil klíčové plány vlády.

Zdroj: ČTK

Články - další články