GALERIE: Internet zachvátila desetiletá výzva! Jak se svět změnil od roku 2009?

Možná jste na internetu v posledních dnech narazili na heslo #10YearChallenge, neboli "desetiletá výzva". Lidé pod ním sdílejí obrázky sebe samotných, míst či věcí a porovnávají, jak se změnili za posledních deset let. Pod heslem vždy najdete snímek z roku 2009 a pak ještě jeden aktuální. Vedle úžasných proměn a inspirativních příběhů se však vyrojila i řada vtipálků, kteří si z nové zábavy dělají legraci. 

Pod heslem tak na sociálních sítích najdeme řadu parodií, nejrůznějších vtípků nebo odkazů na to, že autor zrovna neomládl. Objevuje se ale i řada postřehů, které pomocí výzvy komentují závažnější témata. Vedle dětských snímků rozesmátých mladých celebrit tak najdeme například i porovnání plastové lahve, která se prakticky nezměnila, doplněné i o snímek s popiskem “2109”, na kterém vypadá prakticky identicky, nebo rodinku, která si na dřívější fotce společně hraje, zatímco na té “aktuální” všichni koukají do svého telefonu.

Jeden z příspěvků si vzal na paškál dokonce samotného Marka Zuckerberga. #10YearChallenge je podle něj jen chytrým způsobem, jak získat data od uživatelů sociálních sítích a následně své algoritmy na rozpoznání obličeje aktualizovat o schopnost zapracovat stárnutí.

Galerie