Ať si dítě vybere samo!

Dobu, kdy děti celé odpoledne běhaly na louce za domem vystřídalo období, kdy školáci tráví stále víc času u počítače. O to důležitější je dopřát jim minimálně jednou týdně sportovní vyžití.

Hlavní zásady při výběru sportu

Se sportem je dobré začít tak v šesti letech. Nejdříve zjistěte, jaký sport by se dítěti líbil. Buď si spolu promluvte, anebo zohledněte jeho nadání či sportovní zájem patrný “koutkem oka“. Rozhodně na něm nerealizujte své sportovní ambice a nenuťte ho do něčeho, k čemu se staví zády. Také zvažte, jestli je vaše dítě spíš týmovým hráčem nebo individualista.

Základní kategorie sportů

1. Individuální sporty

U takových sportů nepotřebuje dítě týmového ducha. Pokud máte doma jedince, který si příliš nevěří, individuální sporty mu mohou sebevědomí významně zvednout.

Sem patří: tenis, stolní tenis, běhání, horolezectví, in-line brůslení, gymnastika, bojová umění. Těmi nejoblíbenějšími jsou judo a karate.

2. Kolektivní sporty

Při nich děti mohou navázat nová přátelství a taky si užijí mnohem více legrace. Malí sportovci se také naučí brát ohledy na druhé a spolupracovat s nimi. I to je dobrá zkušenost do života.  

Z těch běžných máte na výběr: fotbal, volejbal, hokej, basketbal a stále oblíbenější floorbal.

Z těch méně obvyklých: korfball, tchoukball, faustball, indiacu nebo ringo.

Ukázkové hodiny jsou organizovány pro každý sport, tam se rozhodne, co by mohlo vaše dítko bavit. 

Jsou moderátorky Dámského klubu týmové hráčky nebo potřebují exhibovat samy za sebe?

Markéta: „Miluji kolektivní sporty. Ne, že bych je hrála , ale k smrti ráda jim fandím. Osobně se zúčastňuji  pouze těch nenáročných sportů, jako je kulečník, bowling, petangue apod. Mě se líbí propojení sportu, komunikace a zábavy, což při vyjmenovaných aktivitách jde poněkud lépe, než při při fotbale či volejbale.“

Aneta: „Kdysi jsem milovala kolektivní sporty, ale teď jsou mými oblíbenými sporty jen ty, které jsou určeny maximálně pro dvojice – myslím tím například tenis. Po třicítce není žádná ženská zvědavá na to, aby jí ostatní okukovali, jak funí a potí se :-).“

 

Na vaše názory se těšíme na Frekvenci 1 dnes v 16:00 – 17:00.