Dámský klub: Vadí vám zvířata zavřená v ZOO?

25. srpna 2015·Životní styl·Redakce

ZOO je často plná krásných a ohrožených druhů zvířat. Někomu se líbí, že je může obdivovat zblízka, pro jiného jsou zvířata v kleci nepříjemná podívaná. Dnes toto téma rozebereme v Dámském klubu.

Malí vězni

Možná vám opice za sklem nebo žirafy ve výběhu přijdou jako vězni. Malý prostor, daný režim, přesný příděl jídla – to vše je pro zvířata v ZOO na denním pořádku. Na jednu stranu je pravdou, že zvířata se tomu nemohou bránit.

Mají ale vše, co potřebují, včetně pravidelné lékařské péče. Důležitý je i fakt, že se o ně starají specialisti, kteří se snaží, aby zvířata i přesto, že jsou v klecích nebo výbězích, netrpěla.

Šance na přežití

Některé druhy jsou ohrožené, hrozí jim vymření a častokrát je to právě zoologická zahrada, kde dojde k rozmnožení. To vše pod dohledem odborníků. Mláďata pak mají potřebnou péči a ochranu, takže se jim nestane, že by na ně zaútočil jiný druh nebo že by byla zanedbávána v případě, že se jich matka zřekne.

A co si myslí o zvířatech v ZOO moderátorky Dámského klubu?

Markéta: Tak to mi opravdu nevadí. Některým zvířatům ZOO život zachrání.

Aneta: Vadí, podle ZOO a podle situace. V bulharské metropoli se za jejich zoo úplně stydím. Je to jak betonový ráj, zvířata vypelichaná, že bych ty správce normálně zavřela do vězení. Ne vždy jsou podobná zařízení v pořádku. Ale zase když mají krásné prostředí, to má určitě nějaké výhody, třeba že nevyhynou jisté druhy. 🙂 

 

A jaký názor máte vy? Čekáme na něj už dnes mezi 16. a 17. hodinou na Frekvenci 1. 

Životní styl - další články