Frekvence 1 doporučuje: Zajeďte na víkend na farmu!

Máme pro vás skvělý tip, jak si užít víkend. Prožijte volné dny na farmě, kde vás naučí výrobě vlastního másla, sýru a dalších mléčných pochutin. Vedle toho můžete podojit krávu, vykydat hnůj, posbírat vajíčka a zajezdit si na koni. Farmy mají program pro rodiny s dětmi a jejich nabídka je široká.

Návštěvy a dobrovolné práce na farmách jsou velmi oblíbené ve Skotsku, Francii, Itálii a v Rakousku. V poslední době se tento trend rozšířil i u nás.

Domácí máslo

Zkusíte si vyrobit sýr, podmáslí, tvaroh nebo máslo se zakysané smetany. Je to práce pro fyzicky zdatné, protože hníst v máselnici musíte až dvě hodiny vkuse. Pokud vydržíte, pochutnáte si i na skvělém domácím podmáslí.

Jízda na koních

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla. Na farmách, které mají ustájené koně, začnete s vyklízením podestýlky (dobrovolná činnost). Naučíte se koně čistit, osedlat a vyrazit s ním do přírody. Pod dohledem zkušeného instruktora, který je v ceně pobytu, poznáte krásy okolí ze sedla.

Po aktivním víkendu mezi máselnicí a stájí může být vaše tělo unavenější, ale mysl rozhodně čistá. A ještě si nakoupíte bio potraviny, které v kamenných obchodech stojí mnohem víc, než z rukou farmáře na jeho statku. (lbp)