Jeho nejlepšímu kamarádovi zbývá rok života. Skončil se školou a učinil krásné gesto

24. prosince 2019·Životní styl·Redakce

Chris Betancourt a Dilon Hill z Kalifornie. Tihle kluci o hořkosti života ví své. Udělali si seznam věcí, které chtějí splnit a prožit během jednoho roku. Chrisovi totiž více času kvůli rakovině nezbývá.

Dvacetiletému Chrisovi se život dramaticky změnil v roce 2009, když zkolaboval na pláži. Po třinácti hodinách na pohotovosti mu doktoři diagnostikovali akutní myeloidní leukémii, tedy rakovinu bílých krvinek. S hrozivou diagnózou mu pomáhali nejlepší přátelé DillonVincent. Tito tři kluci si vytvořili silné pouto díky počítačovým hrám.

Naštěstí se Chris po nějakém čase mohl vrátit domů. Po pěti letech se ale Chrisovo srdce zase zlomilo a to tehdy, kdy jeho sestra spáchala sebevraždu. Tahle událost společně s diagnózou dohnala Chrise na pokraj zhroucení, ale navzdory závažnosti těchto zpráv zůstal Chris stále pozitivní. Dodělal střední školu a začal zvažovat svou budoucnost, zejména práci v IT průmyslu.

Jeho rodiče se rozvedli. Matka se odstěhovala do Puerta Rica, jeho otec na Floridu. I přes to zůstal Chris pozitivní. Tvrdě pracoval, našetřil si nějaké peníze a začal chodit na univerzitu v Sacramentu. Když se věci začali trošku usazovat, přišla další zdrcující zpráva.

“2. září 2017 Chris dostal ty nejhorší zprávy. Rakovinotvorné buňky v jeho krvi se z 0.001% dostali na 11%. Rakovina se vrátila,” píše Dillon na jejich webu, prostřednictvím kterého mají v plánu celý rok zdokumentovat. “Tentokrát to byla leukémie se zvláštní mutací, která byla odolná veškerým lékům, i těm experimentálním. Bylo složité tomu rozumět. Doktoři zkrátka dali Chrisovi poslední rok života.”

Tahle zpráva kluky zasáhla neuvěřitelným způsobem. Jeden čelil smrti, druhému nejspíše do roka zemře nejlepší přítel. Dillon se zavázal, že Chrisovi pomůže dosáhnout všeho, co má na svém seznamu přání. Ukončil školu a momentálně společně dávají dohromady rozpočet na celý seznam. Na stránce GoFundMe mají už 4,345 dolarů z celkových deseti tisíc, a to za pouhých 12 dní.

Jejich neuvěřitelná jízda právě začíná. Teď čekají na další dotace, aby mohli celý projekt nakopnout.

Životní styl - další články